Інформація про спалах інфекційного захворювання на сальмонельоз в Ізмаїлі через вживання шаурми

21.07.2016 15:02

За оперативними даними територіального органу Держпродспоживслужби в Одеській області, у м. Ізмаїл зареєстровано спалах інфекційного захворювання на сальмонельоз, пов’язаний із вживанням шаурми, придбаної в кафе «First food».
Станом на 21.07.2016 року до Комунальної установи «Інфекційна лікарня Ізмаїльської райради» госпіталізовано 63 особи, з них 12 дітей. За результатами лабораторних досліджень у 15 осіб виділено збудника захворювання - Salmonella blegdam. Дослідження тривають.

У ході проведення епідрозслідування в кафе «First Food» встановлено наступні порушення санітарного законодавства: відсутність документів, які підтверджують безпечність та якість харчових продуктів, недотримання умов зберігання харчових продуктів, відсутність гарячої проточної води, відсутність дезінфекційних засобів, порушення правил особистої гігієни тощо.

У приміщеннях кафе «First food» організовано проведення заключної дезінфекції.

Відповідно до пропозиції територіального органу Держпродспоживслужби в Ізмаїльському районі, районним управлінням поліції припинено експлуатацію кафе.

Ізмаїльською міською радою проведено засідання комісії ТЕБ та НС, рішенням якої створено комісію із залученням фахівців Держпродспоживслужби і інших причетних служб та відомств та розпочато проведення рейду щодо обстеження закладів дрібно-роздрібної торговельної мережі з реалізації шаурми, хот-догів, пиріжків тощо на відповідність вимогам діючого законодавства.

Розслідування щодо встановлення шляхів надходження продовольчої сировини та напівфабрикатів, які використовувалися для виготовлення шаурми для прийняття відповідних заходів продовжується.

Активізовано проведення санітарно-освітньої роботи серед населення м. Ізмаїла з питань профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби.