За фактом отруєння шаурмою в Ізмаїлі відкрито кримінальне впровадження

25.07.2016 14:57

За фактом порушень санітарного законодавства в кафе «First food» та нанесення шкоди здоров’ю населення в результаті вживання у цьому закладі шаурми, відкрито кримінальне впровадження за ст. 325 Кримінального кодексу України, - повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Наразі ведуться слідчі дії.

Як повідомлялося раніше, у м. Ізмаїл зареєстровано спалах сальмонельозу серед населення міста. Станом на 25.07.2016 на лікуванні в інфекційній лікарні перебувало 88 хворих, у т. ч. 16 дітей.

Причиною спалаху стало вживання шаурми, виготовленої в кафе «First food». Під час санепідобстеження кафе встановлено, що його експлуатація здійснювалася самовільно без дозвільних документів, із грубими порушеннями санітарного законодавства при відсутності гарячої проточної води та елементарних гігієнічних умов для приготування продукції. Експлуатація кафе «First food» призупинено із демонтажем технологічного обладнання.

Довідково

Стаття 325 ККУ «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням» передбачає:

- порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років;

- ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі на­слідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.