Інформація щодо захворювання дітей дошкільного віку на ротавірусну інфекцію в Рівненській області

25.11.2016 14:51

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області з 19.11.2016 по 23.11.2016 року серед вихованців дитячого навчального закладу № 5 «Світлячок» м. Дубровиця зареєстровано спалах ротавірусної інфекції, внаслідок якого постраждало 5 дітей віком від 3 до 5 років.

Хворих з попереднім діагнозом «Ротавірусний гастроентерит» госпіталізовано до інфекційного відділення лікарні. Діагноз лабораторно підтверджено за допомогою «швидких тестів» та методом ІФА. Вихователя з позитивним результатом обстеження на ротавірус тимчасово відсторонено від роботи та направлено на лікування.

З метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації працівниками Держпродспоживслужби проведено обстеження ДНЗ № 5 «Світлячок» м. Дубровиця, під час якого виявлено ряд недоліків. З метою усунення виявлених порушень санітарного законодавства керівнику закладу направлено припис.

Дубровицьким міжрайонним відділом ДУ «Рівненській обласний лабораторний центр МОЗ» відібрано  змиви, проби харчових продуктів, проби питної води,  також обстежено  контактних осіб, у тому числі, вірусологічно.  За результатами лабораторних досліджень в одній  пробі харчових продуктів встановлено перевищення МАФАМ та виділено бактерії групи кишкової палички (БГКП), у  змивах  БГКП.

Проведено заняття з персоналом закладу роз’яснювальну роботу з батьками щодо профілактики кишкових інфекції.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області.