Лосьйон «Бояришник» з продажу у Каховці та Херсоні знятий

18.01.2017 16:11

На початку січня 2017 року вітчизняні ЗМІ та соціальні мережі опублікували інформацію про реалізацію у магазинах торгівельної мережі «Везунчик» у Херсонській області лосьйону косметичного «Бояришник» (виробництва ТОВ «РосПродТорг» м. Санкт Петербург, Росія), який призначений для лікувальних ванн. Нагадаємо, що в наслідок вживання цього засобу в Іркутській області Росії постраждало 122 особи, із яких 74 особи померли.

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області у межах законодавства України щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) провело роботу зі встановлення відповідності умов реалізації даного товару Правилам роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (надалі Правила), затверджених наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007р.№104.

Так, лосьйон косметичний «Бояришник» на момент проведення моніторингових заходів, не відповідав вимогам п.16 Правил щодо наявності відповідного маркування згідно законодавства про мови, а саме: маркування передбачене ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів» та п.16 Правил на упаковці споживчої тари викладене російською мовою.

Також порушено п.4 Глави 10 Правил - магазинами не створені відповідні умови для зберігання та реалізації парфумерно-косметичних виробів у частині забезпечення добре вентильованих приміщень, створення відносної вологості і температури повітря.

Лосьйон «Бояришник» з продажу у магазинах торгівельної мережі «Везунчик» у м. Каховка та м. Херсон знятий, керівництву торгівельної мережі «Везенчик» надано пропозиції щодо недопущення реалізації лосьйону, який не відповідає вимогам законодавства.

Станом на теперішній час до ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області жодної скарги на якість лосьйону «Бояришник» чи негативний вплив на його вживання не надійшло.

Незважаючи на відсутність скарг, ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області звертає увагу споживачів області та застерігає утриматися від вживання даного лосьйону. Лосьйон є косметичним засобом з догляду за шкірою, на упаковці товаровиробником зазначена попереджувальна інформація про заборону вживання як продукт харчування.