Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин від 20 січня 2017 року

20.01.2017 11:50

Коливання температур, опади у вигляді снігу, подекуди з дощем, ущільнення снігового покриву, утворення льодяної кірки (Чернігівська, Чернівецька, Херсонська та ін. обл.) не сприяли поширенню та розвитку мишоподібних гризунів на полях озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав та інших угіддях. У Донецькій, Миколаївській, Херсонській областях відмічали затоплення 10-30, в низинах до 60% жилих нір гризунів опадами і талими водами.

Повсюди обстеженнями, що були проведені на полях озимих пшениці та ріпаку до встановлення снігового покриву, чисельність жилих колоній на 1 гектар становила 0,5-3 з 1-5 жилими норами в кожній. У багаторічних травах, неугіддях, лісосмугах обліковували 1-4, макс. 6 колоній на гектарі з 2-12 жилими норами. Надалі, погодні умови регулюватимуть активність поширення та розмноження мишоподібних гризунів. Танення снігу призведе до подальшого заливання нір і ходів гризунів, що сприятиме зниженню чисельності їх популяції.

За результатами перевірки зерносховищ у Волинській, Вінницькій, Кіровоградській областях наявність у фуражному зерні пшениці, ячменю, вівса виявлено комірних шкідників (кліщі, довгоносики, борошняні хрущаки), що вимагає знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

За результатами зимового моніторингу озимих культур методом відрощування монолітів у Хмельницькій області встановлено, що озимі пшениця та о ячмінь перебувають у доброму стані (життєздатність рослин складає 100%), озимий ріпак - задовільному стані, загинуло до 2% рослин культури.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами зимуючих культур.