Про проведення протиепідемічних заходів при розслідуванні спалаху ГКІ серед вихованців Київської музичної школи-інтернату, 05.02.2017

05.02.2017 14:33

За результатами епідеміологічного розслідування спалаху гострої кишкової інфекції серед вихованців Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М.В. Лисенка, Київського державного хореографічного училища та Державної художньої середньої школи ім. Т.Г. Шевченка м. Києва рішенням постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 04.02.2017 року тимчасово припинено роботу ТОВ «ВІРА-КОНТІ ПРЕМ'ЄР», яке забезпечувало харчування учнів зазначених закладів.

Крім того, направлено лист на адресу Головного управління Національної поліції у м. Києві про відкриття кримінального провадження за фактом виявлених порушень санітарного законодавства щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу України.

При проведенні перевірки щодо дотримання санітарного законодавства суб'єктом господарювання ТОВ «ВІРА-КОНТІ ПРЕМ'ЄР» спеціалістами Держпродспоживслужби  виявлено ряд порушень, зокрема:

не дотримуються правила зберігання добових проб та умови зберігання харчових продуктів;

відсутнє маркування на м'ясі свинини сирої замороженої, яка зберігається у низькотемпературному холодильнику;

 не представлено супровідних документів на яйця курячі;

«Журнал бракеражу» сирої продукції ведеться не за встановленою формою (не зазначається час отримання та кількість продуктів харчування отриманих закладом);

не погоджено примірне двотижневе меню;

незадовільний санітарний стан виробничих приміщень харчоблоку;  

відсутнє резервне гаряче водопостачання;

стелажі для зберігання посуду, тари, інвентарю мають пошкодження гігієнічного покриття;

 не проводиться миття холодильного обладнання харчоблоку;

 порушуються правила миття столового посуду;

 не всі духові шафи обладнані терморегулятором;

 холодильник для зберігання добових проб готових страв необладнаний термометром тощо.

На сьогодні кількість постраждалих не змінилося та становить 42 особи. В інфекційному відділенні Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1 станом на ранок 05.02.2017 року на стаціонарному лікуванні залишається 8 постраждалих. 

Епідеміологічне розслідування та лабораторні дослідження тривають.

Ситуація перебуває на контролі Держпродспоживслужби  м. Києва.