Пташиний грип в Україні не фіксувався з 15 лютого, - Голова Держпродспоживслужби

17.03.2017 16:26

Випадки захворювання на високопатогенний грип птиці в Україні не фіксувалися з 15 лютого 2017 року, - зазначив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час Інтернет-конференції в прес-центрі ІА ЛігаБізнесІнформ з онлайн-трансляцією.

Він нагадав, що з 30 листопада 2016 року в Україні зареєстровано 9 випадків грипу птиці: Херсонській (4), Чернівецькій (2), Одеській (1), Тернопільській (1) та Миколаївській (1) областях, у тому числі 5 випадків серед домашньої птиці, 3 - серед дикої та один випадок у зоопарку.

В усіх уражених регіонах спалахи були локалізовані та ліквідовані птиці. Зараз Держпродспоживслужба проводить постійні моніторингові дослідження на грип птиці відповідно до Державного плану моніторингу інфекційних хвороб птиці на території України.

«Заходи були проведені ефективно, і зараз ми продовжуємо оздоровлювати ті населені пункти, де були зафіксовані випадки пташиного грипу. Водночас ми розуміємо, що весняна міграція птахів створює ризик того, що нові випадки на високопатогенняий грип птиці в Україні можуть фіксуватися», - додав Володимир Лапа.

Довідково

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. При виникнення захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби (карантин, зонування, стемпінг-аут, дезінфекція) завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) спалахи грипу птиці у 2016 році зареєстровані в Румунії, Польщі, Угорщині, Нідерландах, Швейцарії, Австрії, Німеччині, Швеції, Хорватії, Данії, Фінляндії, Франції, Італії, Росії.