На Запоріжжі проводиться контроль насіння батьківських форм соняшнику

17.03.2017 17:54

Якість гібридів соняшнику вітчизняної селекції залежить від генетичної чистоти батьківських компонентів, рівня стерильності ЦНС-аналогів, відновлюючої здатності батьківських форм.

Визначення стерильності батьківських компонентів в зимовий період, до масової реалізації продукції, дозволяє провести бракування некондиційних партій насіння, сприяє підвищенню конкурентоздатності вітчизняних гібридів.

У Запорізькій області проведення ґрунтового контролю насіння батьківських форм соняшнику впроваджено з 1996 року, двадцятирічний досвід преконтролю - позасезонної схеми оцінки якості, дозволяє адаптувати систему контролю в насінництві гібридів до вимог міжнародних стандартів, зберегти доробки та потенціал вітчизняної селекції.

Інспекторами управління контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродслужби в Запорізькій області в рамках проведення моніторингу якості насіння проконтрольовано визначення стерильності аналогів материнських ліній соняшнику, що проводиться фітотронним методом на базі Інституту олійних культур НААНУ.