Проект з безпечності молока провів круглий стіл стосовно залишків антибіотиків у молоці

17.03.2017 17:57

14 березня 2017 року Швейцарсько-український проект з безпечності молока провів Всеукраїнський круглий стіл «Проблеми контролю наявності залишків ветеринарних препаратів та інших інгібіторів в молоці». У зустрічі взяло участь 14 молокопереробних підприємств-партнерів проекту і лідерів галузі, директор САФОЗО Манон Шуперс і модератор Марк Грамбергер.

Під час засідання учасники обговорили ситуацію із залишками інгібіторів у молоці в Україні, виокремили основні причини відсутності звітування підприємствами про партії молока із залишками ветпрепаратів. Потім учасники круглого столу обговорили і запропонували заходи, які допоможуть вирішити цю проблему.

Наступний крок – розроблення плану дій з відповідальними сторонами та залучення до цього процесу ще ширшого кола зацікавлених осіб із Мінагропроду України, Держпродспоживслужби України, галузевих молочних асоціацій, молокопереробних підприємств, виробників молочної сировини, проектів міжнародної технічної допомоги.

Довідково

Через недотримання періоду каренції під час лікування корів або порушення гігієнічних вимог до обладнання в молоко можуть потрапляти різного роду інгібітори: антибіотики, миючі й дезінфікуючі засоби, консерванти й ін. Споживання продуктів харчування із залишками таких речовин може призвести до розвитку антимікробної резистентності, алергічних реакцій та інших розладів в організмі людини. Залишки антибіотиків у молоці також становлять серйозну проблему для молочної промисловості, оскільки порушують технологічний процес.