Держпродспоживслужба та Уряд США співпрацюють у питаннях боротьби з особливо небезпечними хворобами тварин та над підвищенням біобезпеки та біологічного захисту

21.07.2016 13:42

Держпродспоживслужба та Уряд США в рамках проекту технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності» Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США (АЗЗ) співпрацюють у різних проектах, спрямованих на зменшення загрози від особливо небезпечних хвороб тварин, а також на підвищення біобезпеки та біологічного захисту в Україні.

У рамках вказаного проекту АЗЗ підтримало модернізацію державних лабораторій ветеринарної медицини в Дніпровській, Львівській та Луганській областях, а фахівці лабораторій пройшли навчання по сучасних методах діагностики та міжнародних практик з біобезпеки і біологічного захисту.

Крім того, за сприяння АЗЗ були проведені тренінги для співробітників лабораторій ветеринарної медицини на тему: «Кількісна полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі», спрямовані на діагностику таких захворювань, як африканська чума свиней та лептоспіроз (два важливих захворювання для України та регіону).

АЗЗ також сприяло підвищенню якості моніторингу та контролю за АЧС та іншими захворювання тварин лабораторної мережі країни шляхом надання Державному науково-дослідному інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи діагностикумів та розхідних матеріалів, необхідних для своєчасного встановлення та підтвердження діагнозу.

Держпродспоживслужба та АЗЗ продовжують співпрацю з метою захисту від потенційних загроз біобезпеки України та регіону в цілому