Представники Держпродспоживслужби взяли участь в навчальному візиті до Латвії щодо захисту рослин

24.05.2017 14:47

З 15 по 19 травня поточного року представники Держпродспоживслужби на чолі з Директором департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрієм Челомбітком перебували із навчально-ознайомчим візитом за темою «Контроль за обігом та використанням засобів захисту рослин, моніторингом залишків ЗЗР та здоров’ям рослин» в Державній службі захисту рослин, м. Рига, Латвія.

Метою поїздки було ознайомлення українських фахівців з законодавством ЄС щодо поводження з пестицидами та агрохімікатами, Національним планом дій зі сталого використання пестицидів, дозвільною системою стосовно цього напрямку, тощо.

Під час навчання представники Державної служби захисту рослин Латвії ознайомили учасників з основними положеннями деяких Директив та Регламентів ЄС, а саме з Регламентами ЄС № 2017/625 Європейського Парламенту та Ради від 15 березня 2017 року та 396/2005 Європейського Парламенту та Ради (ЄС) від 23 лютого 2005, Національним планом дій зі сталого використання засобів захисту рослин, тощо.

В рамках візиту відбулась зустріч з колегами з прикордонного пункту в морському порту м. Рига. Учасники ознайомились з системою нагляду та обліку підконтрольних вантажів, які надходять на територію Латвії.

Також представники України відвідали Навчальний інститут харчової безпеки, здоров’я тварин та навколишнього середовища «BIOR» (м. Рига). Спеціалісти інституту ознайомили гостей з роботою лабораторії, представили теоретичний та практичний підходи до визначення залишкової кількості пестицидів в харчових продуктах, продуктах рослинного походження, ґрунті та воді.

Була проведена виїзна практична нарада в інспекції м. Вальмієра - одного з найбільших регіонів Латвії. Також були відвідані окремі фермерські господарства з метою ознайомлення з порядком обліку, зберігання та руху в них засобів захисту рослин, тощо.