В Херсонській області до 8 господарюючих суб’єктів застосували стягнення через порушення вимог законодавства про засади мовної політики

08.06.2017 10:41

            За останній період до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшло близько 10 скарг щодо порушення працівниками підприємств ресторанного господарства, сфери торгівлі, аптек вимог Закону України "Про засади державної мовної політики"

Суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства та торгівлі, порушують вимоги чинного законодавства про мови, а саме: інформація, зазначена у меню, на виставкових ярликах, у касових чеках, викладено російською мовою, персонал закладів ресторанного господарства під час обслуговування клієнтів спілкується російською мовою.

Скаржник, одна і та сама людина, вважає що ці заклади порушують його права, передбачені ст.15 Закону України «Про захист прав  споживачів».

Для розгляду скарг споживача здійснені позапланові перевірки. Факти, зазначені у скарзі, підтвердилися. За результатами позапланових перевірок до 8 суб’єктів господарювання застосовані адміністративно-господарські стягнення, передбачені ст.23 Закону України «Про захист прав споживачів», 8 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності згідно з ч.1 ст.155 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».