Експерти ЄС оцінили тестування засобів захисту рослин українськими контрольно-токсикологічними лабораторіями

06.07.2017 15:18

В кінці червня в рамках Компоненту 3 проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» експерти Європейського Союзу провели оцінку здатності українських контрольно-токсикологічних лабораторій виконувати свої функції тестування.

Зокрема згідно з вимогами до засобів захисту рослин, встановленими Директивами та Регламентами ЄС, а також національним законодавством. Експертами ЄС виступили директор лабораторії продуктових та екологічних розслідувань Інституту безпечності харчових продуктів, здоров’я тварин та довкілля «BIOR» (Рига, Латвія) Вадим Барткевич та начальник лабораторії – хімік харчових продуктів Державної лабораторії Берлін-Бранденбург (Німеччина) Інгрід Бранд.

Після проведення оцінки Вадим Барткевич надав підсумковий звіт щодо прогалин та рекомендацій із модернізації лабораторій, задіяних в системі захисту рослин.

Під час місії експерт із Латвії разом з представниками Держпродспоживслужби відвідав Інститут захисту рослин НААН, де відбувся ряд зустрічей, зокрема з заступником директора з наукової роботи інституту захисту рослин – Ретьманом Сергієм Васильовичем та з завідуючою лабораторією токсикології пестицидів – Панченко Тетяною Павлівною. Вона ознайомила присутніх із розробками методів визначення нових пестицидів, продуктів їх розпаду та проінформувала про можливість проведенням інститутом досліджень на ефективність засобів захисту рослин.