26 липня у Києві перевищення максимальних концентрацій шкідливих речовин у відібраних пробах повітря не виявлено

26.07.2016 19:35

Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві та Державна установа «Київський міський лабораторний центр МОЗ України» у зв’язку з погіршенням ситуації відносно забруднення атмосферного повітря, пов’язаного з погіршенням метеорологічних умов,  що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери, проводять дослідження атмосферного повітря на сельбищній території (об’єкти житлового фонду, громадських будівель та споруд, установ соціального, культурного та побутового призначення) в щоденному режимі в контрольних точках м. Києва.

На 26.07.2016 у відібраних пробах повітря (вул. Щербакова,5, вул. Хрещатик, 26, просп. Бажана,16, вул. Р.Окіпної, 4Б) перевищення максимальних концентрацій шкідливих речовин (азоту діоксид, вуглецю оксид, ангідрид сірчистий) в приземному шарі атмосфери не виявлено.

Відповідно до отримано інформації від Українського гідрометеорологічного центру (лист-попередження про метеорологічні умови високого рівня забруднення повітря в м. Києві від 26.07.2016 № 01-16/828) з 25 липня 2016 у Києві спостерігаються метеорологічні умови, що сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. За даними постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії, рівень забруднення діоксидом азоту за минулу добу досяг 4-5 середньодобових ГДК (гранично-допустима концентрація) та формальдегідом 3-4ГДК. Це райони: Бесарабської та Московської площ; вулиць Довженка, Попудренка, Каунаської; проспектів Перемоги, Оболонського; бульвару Л.Українки. Несприятливі метеорологічні умови (спекотний характер погоди, слабкий вітер у приземному шарі) за прогнозом Гідрометцентру залишатимуться в Києві до 31 липня 2016 року.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" від 27 червня 2007 р. № 879 (п.35) обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С° поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн.

Лабораторні дослідження продовжуються, у випадку погіршення ситуації буде негайно оповіщено населення та Київську міську державну адміністрацію.