В Україні розпочала роботу місія Twinning щодо огляду інспекційних служб та оптимізації прогресу у роботі з акредитації ISO 17020

12.07.2017 17:24

              На початку липня в Україні розпочала свою роботу місія в рамках Компоненту 2 проекту Twinning «Організаційний та оперативний огляд інспекційних служб, рекомендації щодо оптимізації прогресу у роботі з акредитації ISO 17020».

Впродовж виконання місії експерти Європейського Союзу Лідія Нечаєва, головний радник фітосанітарного відділу Державної служби рослин при Міністерстві сільського господарства Литви та Аґіта Пенце - заступник директора Департаменту карантину рослин Державної служби захисту рослин Латвії провели ряд зустрічей із представниками Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби. У ході зустрічей обговорювалися основні нормативно-правові акти та питання, що регулюють моніторинг виявлення карантинних організмів та території країни.

Також експерти відвідали Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області, де зустрілися з представниками управління фітосанітарної безпеки. У ході візиту європейські експерти ознайомилися з планом проведення моніторингу щодо виявлення карантинних і шкідливих організмів на території країни, методичними рекомендація для проведення обстеження та іншими нормативно-правовими актами, якими керуються спеціалісти при виконанні своїх обов’язків.

Після проведення оцінки документів, що стосуються моніторингу виявлення карантинних шкідливих організмів, експерти висловили думку щодо деталей можливого оновлення методичних рекомендацій та надали пропозиції на основі порівняння вимог процедур перевірки, враховуючи досвід та найкращі практики Латвії та Литви.