Про випадок захворювання на ботулізм у м. Харків

23.07.2017 20:56

За оперативним повідомленням головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, 23.07.2017 року надійшла інформація стосовно підозри захворювання на  ботулізм  жительки м. Харків.

 Хвора із симптомами гострого живота та різким погіршенням самопочуття вночі 22.07.2017 звернулась за медичною допомогою та  була госпіталізована до КЗОЗ Обласна клінічна інфекційна лікарня, в той же день о 13:35 хвору переведено до відділення інтенсивної терапії з діагнозом: «Харчовий ботулізм, тяжкий ступінь. Гостра дихальна недостатність ІІ ст. Хронічний панкреатит в стадії загострення».

Захворювання хвора пов’язує із вживанням 21.07.2017 в’яленої риби (тарань), яку придбала в магазині  біля місця проживання.

Обстеження та лікування хворої наразі триває. Протиботулінова сироватка хворій уже введена, але жінка залишається у тяжкому стані.

Епідрослідування випадку захворювання на ботулізм спеціалістами головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області розпочато 22.07.2017року, під час якого встановлено адресу магазину, де постраждала придбала в’ялену рибу, а також постачальника та виробника зазначеної продукції.

На момент проведення обстеження магазину в’яленої риби (тарань) у реалізації не виявлено. На час проведення слідчих заходів Національна поліція тимчасово призупинила функціонування магазину, справу внесено до Єдиного  реєстру досудових розслідувань.

Заходи щодо епідрозслідування випадку на ботулізм тривають.

Ситуація знаходиться на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.