Про захворювання на гостру кишкову інфекцію серед відвідувачів готельно-розважального комплексу на Закарпатті

25.07.2017 19:01

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області 25.07.2017 року зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію серед відвідувачів готельно-розважального комплексу «Чорна гора» м. Виноградів Виноградівського району Закарпатської області, внаслідок якого постраждало п’ятеро осіб, у тому числі четверо дітей.

Усіх постраждалих із попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт невстановленої етіології» було госпіталізовано.

За результатами обстеження готельно-розважального комплексу «Чорна гора» встановлено низку порушень вимог санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, що ймовірно зумовили виникнення спалаху: відсутність особових медичних книжок у 24 осіб з 25 працівників двох кафе, що розташовані на території готельно-розважального комплексу, порушення умов зберігання харчових продуктів, у тому числі не дотримання температурного режиму; відсутність супровідних документів на окремі харчові продукти, кафе не зареєстровані, як оператори ринку харчових продуктів.

З метою недопущення поширення захворювань територіальним органом Держпродспожислужби в Закарпатській області видано припис щодо усунення виявлених недоліків та тимчасове припинення виготовлення готових страв у зазначених закладах громадського харчування з 25.07.2017 року.

Для проведення відповідних лабораторних досліджень працівниками Виноградівської районної філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведений відбір змивів із об’єктів навколишнього середовища, проб харчових продуктів та води, обстежено шестеро працівників.

Проведення комплексу протиепідемічних заходів та лабораторні дослідження тривають.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.