Щодо випадків АЧС в Закарпатській та Волинській областях

23.08.2017 15:38

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області в урочищі "Шаланківська гора" ТМР "Лісівник" Виноградівського району та в урочищі "Калина" лісомисливських угідь ДП "СЛАП" Іршава агроліс" Іршавського району Закарпатської області було виявлено труп дикого кабана, а також проведено відстріл дикого кабана.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 21.08.2017 було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 006699 п.м./17 від 21.08.2017).

Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області захворювання та загибель свиней було зареєстровано в особистому підсобному господарстві громадянина в с. Хотешів Камінь-Каширського району Волинської області.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в ДНДІЛДВСЕ 21.08.2017 встановлено діагноз - АЧС (звіт про результати дослідження № 006700 п.м./17 від 21.08.2017).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Виноградівській, Іршавській та Камінь-Каширській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.