Інформація щодо запровадження карантинного режиму

05.08.2016 18:57

Запроваджено карантинний режим:

по західному кукурудзяному жуку (Diabrotica virgifera le Conte) в Івано-Франківській області, Тлумацькому р-ні на площі 20 га. Розпорядження Тлумацької  РДА від 01.08.2016 р. № 599.

Фітосанітарні заходи:

Поля кукурудзи, на яких виявлено первинні осередки шкідника, переорюють після збирання врожаю і в наступному році засівають іншими культурами. На цих полях забороняється висівати кукурудзу протягом трьох років. Оранку в таких випадках рекомендується проводити відвальним плугом, при цьому пласт ґрунту перевертається. Застосування відвального способу оранки, малосніжні і холодні зими обумовлюють глибоке промерзання ґрунту і часткову загибель яєць шкідника.

Найбільш ефективним способом боротьби з D. v. virgifera є застосування сівозміни, який включає зернові, крім кукурудзи, багаторічні трави, конюшина, люцерну і т.д.

по амброзії полинолистій (Ambrosia artemisiifolia L):

в Волинській області, Маневицькому р-ні на площі  1,18 га. Розпорядження Маневицької районної державної адміністрації від 28.07.2016 р. № 330.

в Житомирській області, Лугинському р-ні на площі 0,08 га. Розпорядження Лугинської районної державної адміністрації від 26.07.2016 р. № 159.

Фітосанітарні заходи: застосовано агротехнічні та хімічні методи боротьби.