Держпродспоживслужба та представники м. Шеньчжень (КНР) обговорили перспективи розвитку бізнес-партнерства

20.09.2017 16:34

Начальник Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Ольга Шевченко взяла участь в українсько-китайському бізнес-форумі щодо розбудови торговельних стосунків, який був організований за сприяння Китайської торгової асоціації.

Також у заході взяли участь радник Торгового представництва КНР в Україні Лю Цзюнь, представник Торгового комітету м. Шеньчжень Ліжен Чжан та члени бізнес-спільноти.

Ольга Шевченко наголосила, що двосторонні відносини між Україною та КНР носять характер стратегічного партнерства, відображають багаторічні традиції дружби і співробітництва між двома націями, свідченням чого є збільшення впродовж останніх років товарообігу між країнами, розширення номенклатури продукції, зокрема тваринного й рослинного походження.

Також начальник Управління міжнародного співробітництва звернула увагу присутні на те, що з метою дотримання міжнародних угод, зокрема положень Світової організації торгівлі, а також для того, щоб відповідати вимогам сьогодення, Україна реформує систему контролю безпечності харчових продуктів - розроблено низку законодавчих актів, які передбачають удосконалення  у сфері безпечності та якості харчових продуктів, забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей та інтересів як свого споживача, так і споживачів своїх торговельних партнерів, створення прозорих умов ведення господарської діяльності, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних продуктів харчування.

Під час зустрічі були озвучені останні досягнення цього року щодо доступу на ринок КНР яловичини, шроту соняшникового та жому бурякового. Крім того, було зазначено, що Україна готова експортувати до КНР широкий асортимент товарів: м’яса та м’ясних продуктів, продуктів бджільництва, рибних продуктів, борошна тощо. У свою чергу представники м. Шеньчжень зазначили, що вони зацікавлені в можливому експорті заморожених рибних продуктів та певних видів меду, які можуть зацікавити китайський бізнес.

У ході заходу були представлені презентації з боку як української, так і китайської сторін в сфері сільського господарства, технологій та виставкової діяльності.