В Україні готується впровадження єдиної системи спостереження за захворюваннями, до якої увійдуть понад 700 суб’єктів

25.09.2017 12:48

22 вересня фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зустрічі з представниками Посольства США в Україні щодо реалізації Програми зменшення біологічної загрози.

У ході зустрічі, зокрема, відбулося обговорення попереднього плану впровадження Електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ). Участь у функціонуванні даної системи братиме, у тому числі, й Держпродспоживслужба.

Попередній план впровадження ЕЛІССЗ в Держпродспоживслужбі включає опис ролей та обов’язків установ Держпродспоживслужби, які задіяні в реалізації ЕЛІССЗ, інформаційні потоки між ними та механізми їх функціонування.

Наразі відбувається наповнення даної системи, та організація навчання фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби.

До Електронної інтегрованої системи спостереження за захворюваннями увійдуть центральний апарат Держпродспоживслужби, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ), всі обласні управління Держпродспоживслужби, 24 обласні державні лабораторії, 544 районних територіальних органи Держпродспоживслужби. Також до неї будуть включені 103 прикордонні інспекційні пункти, 12 науково-дослідних інститутів. Загалом планується 716 точок доступу до даної системи ЕЛІССЗ.