Інформація щодо запровадження карантинного режиму

20.10.2017 11:40

Станом на 19.10.2017 року карантинний режим запроваджено по:

1) по американському білому метелику – (Hyphantria cunea Drury) в Харківській області, Богодухівському районі, с. Івано-Шийчине на площі 18 га. Розпорядження Богодухівської РДА від 12.10.2017 р. № 360.

Фітосанітарні заходи.

Виявлені гнізда, а іноді і яйцекладки необхідно зрізувати і спалювати разом з гусеницями, а ушкоджені й прилеглі здорові дерева та чагарники в радіусі до 50 м обприскувати пестицидами згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Землевласникам необхідно регулярно обстежувати дерева, ретельно оглядаючи їх крону, особливо в 1-й декаді червня та у 2-й декаді серпня, коли з'являються перші павутинні гнізда гусениць I і II поколінь. Особливо ретельно оглядають шовковицю і клен ясенелистий, що ростуть на території або по межах саду, де зазвичай оселяється цей шкідник. З зараженої зони забороняється вивезення рослин і продукції рослинного походження без карантинних сертифікатів.

2) картопляній молі (Phthorimaea operculella Zell.) в Херсонській області в м. Олешки на площі 10 га. Розпорядження Олешківської районної державної адміністрації від 12.10.2017 р. № 631.

Фітосанітарні заходи: заборона вивезення та реалізації свіжих овочів та посадкового матеріалу із зони, зараженої картопляною міллю, без карантинних сертифікатів.