Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 1 грудня 2017 року

01.12.2017 12:15

Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. За видовим складом переважають полівки, миша лісова, миша жовтогорла і хатня.

У посівах озимих зернових виявляють від поодиноких до 3 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектарі, на озимому ріпаку 1-4 колоній на гектарі. У багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях обліковують 2-6, в осередках Вінницької області до 9 жилих колоній на гектарі (багаторічні трави, 0,1 тис. га) гризунів.

На неорних землях у Донецькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Херсонській областях обліковують також курганчикових мишей, які зелені не споживають, а харчуються насінним кормом із культурних та диких злаків. За даними спеціалістів кількість курганчиків на 1 гектар становить 2.

Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень їх шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори родентицидів.

На 7-40% обстежених площ озимої пшениці  борошнистою росою уражено 1-6, макс. 11-15% рослин у Київській та Тернопільській областях, септоріозом, гельмінтоспоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями 1-8% рослин у слабкому ступені. У посівах озимого ячменю гельмінтоспоріозом уражено 2-6% рослин, в Івано-Франківській, Черкаській областях ринхоспоріозом 3% рослин. Повсюди 2-14% рослин озимого ріпаку охоплено пероноспорозом, фомозом, альтернаріозом, білою плямистістю.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.