Комітет захисту прав споживачів Громадської ради при Держпродспоживслужби заявляє про необхідність удосконалення законодавства

06.12.2017 09:30

Відбулося чергове засідання Комітету захисту прав споживачів Громадської ради при Держпродспоживслужбі за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи.

Під час роботи особлива увага була приділена питанням ефективності у сферы захисту прав споживачів. Зокрема, йшлося про результати проведення громадської експертизи діяльності Держпродспоживслужби та необхідності посилення роботи над удосконаленням чинної нормативно-правової бази з питань забезпечення системи захисту прав споживачів в Україні.

У цьому контексті Володимир Лапа наголосив на необхідності активізації співпраці між Держпродспоживслужбою та громадськістю.

За його словами, є потреба в об’єднанні зусиль у напрацюванні законодавчих пропозицій щодо розширення повноважень громадських організацій у сфері захисту прав споживачів. Зокрема, йдеться про можливість профільних громадських організацій займати більш активну позицію щодо подання скарг від імені громадянина чи групи громадян.

За результатами засідання члени Комітету схвалили проект експертних пропозицій щодо підвищення ефективності Держпродспоживслужби з реалізації державної політики стосовно державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, який буде винесений на чергове засідання Громадської ради при Держпродспоживслужби для обговорення та затвердження. Учасники експертної робочої групи, яка працювала над проведенням громадської експертизи, відзначили активну позицію та участь усіх структурних підрозділів Держпродспоживслужби у проведення зазначеної громадської експертизи діяльності Служби.

Крім того, учасники зустрічі домовилися створити спільну робочу групу з представників Держпродспоживслужби та Комітету, яка б напрацювала пакет законодавчих ініціатив.