Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 8 грудня 2017 року

08.12.2017 11:07

Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчить, що на переважній території країни чисельність мишоподібних гризунів становить нижча економічного порогу шкідливості, що обумовлено слабкою інтенсивністю міграції та припиненням розмноження, яке в гризунів відбувається за середньодобової температури вище +5ºС.

Зокрема, в центральних та північних областях на 10-68% обстежених площах озимих зернових та ріпаку обліковують 0,5-4 жилих колоній на гектар. У багаторічних травах, садах, полях з-під просапних культур на 45-100% обстежених площ виявлено 1-5, осередково 6-9 колоній на гектар у Вінницькій та Волинській областях (неугіддях).

В подальшому погодні умови регулюватимуть активність поширення та розмноження мишоподібних гризунів. За наявності порогової чисельності 3-5 жилих колоній на гектар необхідно здійснювати винищувальні заходи через застосування дозволених родентицидів.

У Лісостепу та Поліссі на 3-15% обстежених площ озимої пшениці, ячменю та жита (Закарпатська, Київська, Полтавська, Черкаська обл.) церкоспорельозною та гельмінтоспоріозною кореневими гнилями охоплено 1-5% рослин. На 5-70% обстежених площ гельмінтоспоріозом, септоріозом, борошнистою росою уражено 1-6, макс. 11% (Тернопільська обл.) рослин озимих культур. Осередково у Дніпропетровській та Кіровоградській областях бурою листковою іржею уражено1-2% рослин.

Скрізь на 5-47% обстежених площ озимого ріпаку 2-12% рослин хворіє на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, білу плямистість, подекуди бактеріозом кореня уражено 1% рослин.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав.