Спеціалісти Держпродспоживслужби разом з європейськими експертами проаналізували законопроект "Про захист та карантин рослин"

11.12.2017 15:51

На початку грудня відповідно до робочого плану проекту Twinning відбулась чергова місія експертів Європейського Союзу в рамках Компоненту 1 «Гармонізація законодавства України із законодавством ЄС у галузі засобів захисту рослин та залишків пестицидів».

Протягом виконання місії експерти ЄС доктор Герхард Гюндерман, радник президента Інституту Юліуса Кюна (Молодший лідер проекту Твінінг) та начальник відділу агрохімікатів, Державної служби з питань рослин, Міністерства сільського господарства Литви Даріус Башкис провели з представниками Держпродспоживслужби декілька нарад, під час яких опрацювали новий проект Закону України «Про захист та карантин рослин» з урахуванням пропозицій експертів попередніх місій.

Були внесенні деякі зміни у визначення термінів, додані нові статті та абзаци відповідно до вимого законодавства ЄС (Директиви 2009/128/ЄС та Регламенту ЄС № 1107/2009).

Згідно з рекомендаціями експертів, представники Держпродспоживслужби підготували нову статтю законопроекту, яка відповідає основними вимогам підготовки Національного плану дій ( це передбачено статтею 4 Директиви 2009/128/ЄС).

Було внесено поправки до переліку підзаконних актів, що мають бути розроблені та впроваджені в правовій системі України.