Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 22 грудня 2017 року

22.12.2017 17:27

Зимуючі культури перебувають в стані неглибокого зимового спокою.

Посіви озимих зернових культур і ріпаку скрізь заселені мишоподібними гризунами розвиток та шкідливість яких стримується через перезволоження ґрунту від  опадів у вигляді дощу різної інтенсивності та снігу, який тане.

До встановлення снігового покриву на 6-72% посівів озимих зернових та ріпаку нараховується 1-3, макс. 4 жилих колоній на гектар з 2-6 норами у кожній. Багаторічні трави, неугіддя, сади заселені на 17-100% за чисельності 2-4, в осередках Івано-Франківської, Київської, Херсонської, Чернівецької областей до 6-7 жилих колоній на гектарі з 2-10 норами. Гризунами було пошкоджено 2-5% багаторічних трав.

Стрімке танення снігу та опади які прогнозують, спричинятимуть затоплення нір мишоподібних гризунів. У подальшому розвиток гризунів залежатиме від погодних умов, розмноження їх відбуватиметься у разі підвищення середньодобових температур повітря до +5˚С і вище. Сприятливим фактором для розвитку може бути тривале утримання снігового покриву, під яким миші можуть харчуватись.

Захисні заходи будуть актуальними за наявності вище порогової кількості (3-5 жилих колоній на гектар), потрібно здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори дозволених родентицидів.

Повсюди в зерносховищах усіх форм власності почали проводити обстеження зерна на заселення комірними шкідниками (комірними довгоносиками, борошняними хрущаком, кліщем) заселення не виявлено.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.