Цьогоріч у Києві не допущено до реалізації понад 400 т недоброякісних харчових продуктів та понад 200 одиниць непродовольчих товарів

27.12.2017 16:36

За результатами досліджень продовольчих непродовольчих товарів, які реалізовуються в торгових мережах столиці, Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві було не допущено до реалізації понад 400 тонн недоброякісних харчових продуктів та понад 200 одиниць непродовольчих товарів.

Про це повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан під час прес-конференції «Що ми їмо та якими товарами користуємося», яка відбулася 27 грудня 2017 року за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації Андрія Мельничука та представників експертного середовища.

За словами Олега Рубана, за рік моніторингу суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у м. Києві, були отримані результати, що свідчать про системну невідповідність нормативно-правовим актам. Так, встановлено, що з порушенням працює кожний 2-й заклад громадського харчування (МАФ, пересувна торгівля), кожен 5-й заклад громадського харчування (кафе, ресторани, харчоблоки), кожна 10-та торговельна мережа (супермаркети, магазини) та кожне 20-те виробництво, переробний цех.

Як наголосив начальник ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві, такий моніторинг не просто дозволяє виявити слабкі місця у діяльності суб’єкта господарювання, але й стимулює операторів ринку усувати порушення. «Показовим є приклад одного з київського кафе, у якому відвідувачі постраждали після вживання суші. Після цього випадку Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві провело моніторинг понад 300 об’єктів господарювання. У результаті майже 80% перевірених об’єктів самі призупинили свою діяльність для усунення порушень та приведення своєї роботи до вимог законодавства», - зазначив Олег Рубан.

Під час досліджень часто фіксуються порушення термінів та умов зберігання продуктів харчування, відсутність супроводжувальних документів, порушення строків проходження медичного огляду а також фальсифікація такого медогляду.

Як наголосив Олег Рубан, під час моніторингового дослідження, яке розпочалося в листопаді з метою вивчення ситуації на ринку продовольчих і непродовольчих товарів, були відібрані зразки продукції (85% продовольчі товари, 15% - непродовольчі) у маркетах, дитячих дошкільних закладах, промислових та агропромислових ринках, ярмарках тощо.

«При проведенні 442 заходів державного нагляду було прийнято обґрунтоване рішення щодо вилучення та проведення лабораторних випробувань 2627 зразків продукції (16,8%)», - повідомив начальник київського управління Держпродспоживслужби та пояснив, що відбір продовольчих товарів здійснювався при відсутності відповідного маркування на зразках.

За його словами, результати лабораторних досліджень харчових продуктів виявили найбільше порушень у салатах (56%), фарші (23,5%), м'ясі птиці (18,6%), ковбасах (14,1%), молочній продукції (13,4%), шашличній продукції (11,2), баранині (9,6%), свинині (5,9%), овочах і фруктах (5%), воді питній (4,9%), пельменях (0,33%), яловичині (3,3%).

Лабораторні дослідження харчових продуктів на агропромислових ринках у 17% показали відхилення, що дозволило не допустити до реалізації понад 60 тонн продукції.

Під час моніторингу непродовольчої групи товарів був відібраний 421 зразок: світлові прилади, дитячі іграшки, миючі засоби, електричні прилади, дитячий одяг. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що не відповідає нормам 48,5% відібраного дитячого одягу, 46,7% меблів, 42% електричних приладів, 37,5% автомобільних миючих засобів, 33,3% побутових миючих засобів, 33,3% новорічних прикрас, 32,6% розвиваючих дитячих іграшок, 28,6% музичних дитячих іграшок, 22,7% м’яких дитячих іграшок, 22,2% світлових приладів та 21,4% мобільних пристроїв і комплектуючих до них.

«За результатами проведених заходів у 2017 році не допущено до реалізації понад 400 т недоброякісних харчових продуктів та понад 200 одиниць непродовольчих товарів. Накладено майже 230 штрафних санкцій на суму майже 1,2 млн грн. та направлено до суду 34 позови», - заявив Олег Рубан.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа повідомив, на проведення моніторингу в сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення і безпечності харчових продуктів виділені кошти з державного бюджету і такі дослідження уже проводяться в кожній області.

За його словами, уже на початку наступного року за результатами моніторингу Держпродспоживслужба оприлюднить узагальнену інформацію по всій території України. 

Презентація результатів досліджень продовольчих та непродовольчих товарів, які реалізуються в торгових мережах м.Києва