Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 29 грудня 2017 року

29.12.2017 11:01

Повсюди на 8-56% обстежених площ озимих пшениці, жита, ячменю, 12-95% обстежених площ ріпаку нараховується 0,5-3, макс. 5 жилих колоній мишоподібних гризунів на гектар з 2-6 норами у кожній. У заселених гризунами багаторічних травах, неугіддях, садах виявляють 2-5, макс. 7 жилих колоній на гектарі з 2-7 норами (багаторічні трави 0,1 тис. га Херсонської та 0,05 тис. га Рівненської областей). Осередково гризунами пошкоджено 1-5, макс. 10% рослин (Запорізька обл.) багаторічних трав та ріпаку. Стрімке танення снігу, опади у вигляді дощу, подекуди призвели до їх загибелі (25%) через затоплення нір.

Інтенсивність подальшого розвитку, поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори роденфосу, шторму та інших родентицидів.

Повсюди в зерносховищах усіх форм власності проводиться обстеження зерна ярих культур та зернопродуктів на наявність комірних шкідників, які повсюдно розвиваються за позитивних температур звітного періоду. Тому, контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів слід проводити постійно і, в разі виявлення комірних шкідників, приступити до знезараження збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

Озимі зернові та ріпак перебувають у стані неглибокого зимового спокою. У південних областях підвищенні температури повітря сприяли повільним ростовим процесам.

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.