Щодо випадків АЧС в Рівненській області

16.01.2018 09:24

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області, на території мисливських угідь ГО РОТ «Трофей» (Млинський район), ПП «Сопачів-Гута» (Володимирецький район) та КРТМІР «Либідь» (Костопільський район) був проведений відстріл диких кабанів.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу у Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) та Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини у 7 пробах було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіти про результати дослідження № 000246 п.м./18 від 12.01.2018 та № 000019 п.м./18 від 13.01.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Млинській, Володимирецькій та Костопільській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.