Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин від 2 лютого 2018 року

02.02.2018 12:58

Погодні умови, що склалися, а саме строкатий сніговий покрив та перепади температури повітря (від -10°С, подекуди до -25°С, а також до +6°С) ускладнювали проведення фітосанітарного моніторингу посівів озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав, інших угідь на заселеність ними мишоподібними гризунами. Вищевказані агрокліматичні умови, а також танення снігового покриву, опади у вигляді дощу, застій талих вод у полях спричинили затоплення нір полівок та мишей від 8-30 до 40-60% у Івано-Франківській, Запорізькій, Хмельницькій, а в понижених місцях рельєфу 75-90% у Київській та Миколаївській областях. На даний час популяція мишоподібних гризунів перебуває в пригніченому стані.

Однак, подекуди у лісостепових та поліських областях у посівах озимих культур обліковують від поодиноких жилих нір до 3 жилих колоній на гектарі, в степових - 0,5-4. У місцях резервацій, багаторічних травах та неугіддях обліковують 2-5, осередково 6 жилих колоній на гектар (багаторічні трави Луганська обл.).

Повсюди триває відбір зразків посівного матеріалу та його фітоекспертиза на виявлення фітопатогенних збудників. За результатами проведених аналізів насіння у Вінницькій та Волинській областях встановлено, що насіння ярих зернових та зернобобових культур заражене альтернаріозом, аскохітозом, бактеріозом, фузаріозом, сірою гниллю, пліснявінням у межах 1-18%. Це свідчить про обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу навесні шляхом протруювання його препаратами відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.