Інформація щодо запровадження карантинного режиму

19.08.2016 15:57

Запроваджено карантинний режим по бактеріальному в’яненню (вілту) кукурудзи (Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson), у Рівненській області:

в Здолбунівському районі, в селах Здовбиця, Лідаво, Миротин, ДерманьІІ на площі 346,3 га (Розпорядження Здолбунівської РДА від 17.08.2016 № 376);

в Млинівському р-ні, с. Миколаївка на площі 199,43 га. Розпорядження Млинівської РДА від 16.08.2016 р. № 216.

Фітосанітарні заходи: знищення решток рослинних відходів після збирання врожаю, дотримання агротехніки вирощування, сівозміни, обробка насіннєвого матеріалу препаратами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні, систематичне обстеження земельних угідь протягом вегетації та заборона вивезення та реалізація об’єктів регулювання з карантинної зони без відповідних фітосанітарних документів.

Також карантинний режим запроваджено по західному кукурудзяному жуку (Diabrotica virgifera virgifera le Conte) в Івано-Франківській області, Рогатинському районі на площі 33,71 га. Розпорядження Рогатинської  РДА від 17.08.2016 р. № 226.

Фітосанітарні заходи: поля кукурудзи, на яких виявлено первинні осередки шкідника, переорюють після збирання врожаю і в наступному році засівають іншими культурами. На цих полях забороняється висівати кукурудзу протягом трьох років. Найбільш ефективним способом боротьби з D. v. virgifera є застосування сівозміни, яка включає зернові, крім кукурудзи, багаторічні трави, конюшину, люцерну.