У рамках проекту Twinning відбулася місія експертів ЄС щодо організаційного та оперативного огляду інспекційних служб

13.02.2018 11:39

З 5 по 9 січня поточного року відповідно до робочого плану проекту Twinning відбулась чергова місія експертів Європейського Союзу в рамках Компоненту 2 «Організаційний та оперативний огляд інспекційних служб, рекомендації щодо оптимізації прогресу у роботі по акредитації ISO 17020».

Метою місії була оцінка потреб у навчанні з питань сучасних методологій та процедур ЄС щодо зниження кількості надходження фальсифікованих засобів захисту рослин до країни та забезпечення присутності на ринку і використання фермерами тільки якісних засобів захисту рослин.

Експерти Європейської комісії - начальник відділу інтегрованого захисту рослин, Державної служби захисту рослин Латвії Інга Айзпура та головний спеціаліст агрохімічного відділу, Державної служби з питань рослин, Міністерства сільського господарства Литви Юрґіта Жеменє разом з представниками Держпродспоживслужби провели декілька нарад, під час яких обговорили анкету для визначення потреб інспекторів України у навчанні з питань нагляду та контролю за засобами захисту рослин.

Партнери підготували свої пропозиції щодо вдосконалення анкети, а експерти, в свою чергу, внесли відповідні зміни. Наприкінці зустрічі були узгоджені основні теми, які стосуються питань проведення нагляду та контролю за використанням засобів захисту рослин.

Розроблену анкету надіслали до територіальних органів Держпродспоживслужби з метою визначення тем, які найбільш цікавлять державних фітосанітарних інспекторів в цій сфері.

Залежно від отриманих відповідей європейські експерти підготують тематики тренінгів та проведуть навчання.