Інформація про спалах гострої кишкової інфекції у багатодітній сім’ї у Житомирській області

23.08.2016 11:47

За оперативною інформацією ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ» 20.08.2016 зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції в домашньому осередку (багатодітна сім’я) у м. Новоград-Волинський Житомирської області, внаслідок якого постраждало 5 дітей до 15 років.

Дітей у стані середньої важкості з попереднім діагнозом «гостра кишкова інфекція» госпіталізовано до дитячого відділення міської районної центральної лікарні

З метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації спеціалісти Держпродспоживслужби в Новоград-Волинському районі спільно з фахівцями Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ «ЖОЛЦ МОЗ України» проведено санітарно-епідеміологічне обстеження в осередку захворювання. Для бактеріологічного дослідження у домашньому вогнищі відібрано 9 проб харчових продуктів, 2 проби питної води, 30 змивів на патогенну мікрофлору; обстежено на кишкову групу батька дітей, який самостійно доглядає за дітьми. У вогнищі проведена заключна дезінфекція.

За результатами попереднього розслідування встановлено, що ймовірною причиною спалаху стало порушення технології приготування білкового крему із домашніх яєць та вживання його дітьми без термічної обробки, порушення холодового режиму зберігання продуктів харчування, а також недотримання правил особистої гігієни у побуті.

Джерело збудника та основна причина спалаху, що сприяли виникненню спалаху, встановлюються. Дослідження аналізів хворих та бактеріологічні обстежень на патогенну флору об'єктів довкілля у вогнищі тривають.