На Полтавщині на суб’єкта господарювання наклали 24 тис. грн штрафа за недопуск інспекторів на підприємство

02.04.2018 18:24

На Полтавщині за рішенням суду через безпідставний недопуск працівників Держпродспоживслужби до здійснення передбаченого законодавством заходу державного нагляду (контролю) за обґрунтованою скаргою фізичної особи на юридичну особу накладено штраф у розмірі 24 тис. грн.

У грудні 2016 року за обґрунтованим зверненням громадянина працівники Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області запланували здійснення комісійного виїзду на одне з підприємств для здійснення контролю потужності з виробництва молочних продуктів, зокрема вершкового масла.

У проведенні перевірки керівник cуб`єкта господарювання безпідставно відмовив фахівцям Держпродспоживслужби. Підприємство намагалося оскаржити дії Головного управління в суді.

Згідно з п.15 ч.1 ст.64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» відмова у допуску посадових осіб компетентного органу до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених цим Законом, тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі від дванадцяти до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області у грудні 2016 р. звернулося з відповідним позовом до Полтавського окружного адміністративного суду. У червні 2017 року позов було задоволено.

Після звернення суб’єкта господарювання до суду Полтавський окружний адміністративний суд у лютому 2017 року встановив правомірність дій Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Суб’єкт господарювання направив справу на апеляційний розгляд. У травні 2017 р. Харківський апеляційний адміністративний суд постанову Полтавського окружного адміністративного суду залишив без змін.

Потім підприємство подало касаційну скаргу. У лютому 2018 р. з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій погодився і Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.