На Івано-Франківщині обговорено вимоги країн ЄС та вітчизняного законодавства щодо здоров'я птиці

07.05.2018 16:32

У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області відбулося навчання з питань особливостей вимог країн Європейського Союзу та національного законодавства щодо здоров'я птиці.

Навчанням охоплено спеціалістів районних (міських) управлінь (відділів) Головного управління, державних лікарень ветеринарної медицини та лабораторій Держпродспоживслужби.

У ході роботи було опрацьовано порядок термінових повідомлень при підозрі та/або спалаху хвороб птиці, особливості гармонізації національного законодавства до законодавства країн Європейського Союзу, а саме: Рішення Комісії ЄС 2010/367/ЄС від 25.06.2010 року «Про виконання державами - членами ЄС програм нагляду (моніторингу) за пташиним грипом у свійської птиці та диких птахів», порядок нагляду на основі оцінки ризиків та репрезентативних вибірок.

До учасників заходу доведено інформацію про комплекс критеріїв та факторів ризиків, які необхідно враховувати, визначення зон можливого виникнення високопатогенного та низькопатогенного грипу птахів на території області, порядок відбору, доставки та методи діагностики пташиного грипу та хвороби Ньюкасла, визначення напруги імунітету в птахівництві до хвороби Ньюкасла тощо. Детально було проаналізовано вимоги національного законодавства до птахівничих господарств щодо дотримання вимог провадження діяльності в закритому режимі.

Розгляд згаданих питань є особливо важливим в умовах підготовки до проведення аудиту інспекторами ЄС системи державного контролю здоров’я тварин, що очікується в Україні на початку червня 2018 року, відповідно до повідомлення Генерального директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харових продуктів.