У Харківській області зареєстровано захворювання на гостру кишкову інфекцію серед школярів

06.09.2016 16:15

За оперативними даними територіального органу Держпродспоживслужби в Харківській області серед учнів 1-4 класів Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 128 Харківської міської ради зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію, внаслідок якого постраждало 8 дітей. 
Захворілих дітей у  стані середньої важкості з попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт» протягом 03 - 04 вересня 2016 року було госпіталізовано до дитячої інфекційної лікарні, одна дитина з легким перебігом хвороби знаходиться на амбулаторному лікуванні. 

Джерело збудника та основна причина спалаху, що сприяли виникненню спалаху встановлюються. За результатами попереднього розслідування встановлено, що  ймовірною причиною  захворювань стало харчування дітей в школі.

З метою встановлення причин виникнення групового захворювання та його ліквідації працівниками Держпродспоживслужби проведено санітарно-епідеміологічне обстеження харчоблоку школи. Для лабораторних досліджень відібрано добові проби харчової продукції, питної води, змиви з об’єктів довкілля та обстежено працівників харчоблоку школи. 

У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Проведення протиепідемічних заходів та лабораторні дослідження тривають.