На Херсонщині зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію серед учнів Бериславського медичного коледжу

09.09.2016 17:37

За оперативними даними територіального органу Держпродспоживслужби в Херсонській області, у м. Берислав зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію серед учнів Бериславського медичного коледжу, внаслідок якого постраждало 13 осіб, у тому числі 8 дітей у віці до 17 років. Хворих 06-07.09.2016 було госпіталізовано до інфекційного відділення Бериславської центральної районної лікарні з попереднім діагнозом «Гострий гастроентерит?».

За попередніми результатами проведеного 08.09.2016 епідеміологічного розслідування групового захворювання за участю фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області та Управління Держпродспоживслужби у Бериславському районі встановлено, що виникнення спалаху ймовірно пов’язано з придбанням продукції у буфеті коледжу. Постраждалі навчаються у різних групах, проживають за різними адресами у м. Берислав, крім 2-х осіб, які мешкають у гуртожитку.

З метою встановлення причини виникнення спалаху для лабораторного дослідження відібрано 5 проб готових харчових продуктів, 40 змивів та 10 проб питної води. Бактеріологічно обстежено 4 декретованих працівника та 42 особи, які були у контакті за місцем проживання.

Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають. Серед учнів коледжу проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики кишкових інфекцій.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.