В Одеській області зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію, внаслідок якого постраждало 13 школярів

13.09.2016 12:38

За оперативними даними територіального органу Держпродспоживслужби в Одеській області, серед учнів 1-8 класів загальноосвітньої школи с.Виноградівка Болградського району Одеської області 09.09.2016 року зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію, внаслідок якого постраждало 13 дітей.

Одну дитину з попереднім діагнозом «Харчова токсикоінфекція» 09.09.2016 було госпіталізовано до інфекційного відділення Болградської центральної районної лікарні. Водночас 09.09.2016 о 18:00 дитина самовільно покинула лікарню. Решта 12 дітей із легким перебігом захворювання отримують лікування в амбулаторних умовах. Станом на 12.09.16 нових випадків захворювання не зареєстровано.

За попередніми результатами проведеного 09.09.2016 за участю фахівців Держпродспоживслужби епідеміологічного розслідування групового захворювання встановлено, що виникненню спалаху сприяло недотримання гігієнічних вимог при виготовленні  та зберіганні харчових продуктів у буфеті школи, наявність в асортименті продуктів, заборонених для харчування дітей тощо.

З метою встановлення причини виникнення спалаху для лабораторного дослідження відібрано 10 проб харчових продуктів, 2 проби питної води, 80 змивів, обстежено на носійство збудників кишкових інфекцій 27 осіб.

Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Голові Болградської районної державної адміністрації та відділу освіти Болградської РДА направлено листа для прийняття відповідних заходів реагування.

Проводиться санітарно-освітня робота з питань профілактики кишкових інфекцій серед персоналу школи, батьків, контактних та населення села.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.