Карантинні та інші шкідливі організми, виявлені при обстеженнях посівів з метою експорту до Китаю

13.09.2016 17:48

За минулий тиждень на виконання протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої і кукурудзи з України до Китаю було обстежено понад 16,8 тис. га посівів кукурудзи.

Станом на 13.09.2016 р в результаті обстежень посівів а також діагностики відібраних зразків у фітосанітарних лабораторіях, виявлені збудники хвороб, що заборонені до ввезення в Китай, я саме:

КАРАНТИННІ ДЛЯ УКРАЇНИ

Хвороба:

Бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи (Erwinia stewartii (Smith) Dye., синоніми - Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson) виявлене під час обстежень посівів кукурудзи в:

-          Полтавській області (Решетилівському р-ні), на площі 50 га;

-          Тернопільській області (Борщівському р-ні), на площі 65,1 га.

ІНШІ

Хвороба:

Вірус смугастої мозаїки пшениці - Wheat streak mosaic virus виявлений при обстеженнях посівів кукурудзи в:

-          Черкаській області (Катеринопольському р-ні), на площі 39,3 га;

-          Вінницькій області (Козятинському, Погребищенському, Хмільницькому р-ні), на площі 632,8 га.

На територіях, де виявлено збудник карантинної хвороби (Erwinia stewartii) відповідно до вимог вітчизняного фітосанітарного законодавства, запроваджується карантинний режим.

Господарства, на полях яких виявлені шкідливі організми кукурудзи були повідомленні про результати перевірок і експертиз, їм було відмовлено в майбутньому експорті зерна з цих полів (як таким, що не відповідають протоколам фітосанітарних та інспекційних вимог КНР щодо кукурудзи, ячменю і сої).

Усі інші господарства, отримали право після збирання врожаю відправляти свою продукцію до КНР. Також власники були повідомлені про необхідність збирати, зберігати і транспортувати збіжжя, яке призначене для експорту до КНР окремо від іншого зерна, для запобігання можливого зараження забороненим для КНР шкідливими організмами (це в першу чергу стосується збудників хвороб).