Інформація про спалах гострої кишкової інфекції серед вихованців дошкільного навчального закладу Дніпропетровщини

14.09.2016 18:02

Станом на 13.09.2016 зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції серед вихованців дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №5 «Вербниченька» м. Синельникове, Дніпропетровської області, внаслідок якого постраждало 6 дітей.

До інфекційного відділення Синельниківської центральної лікарні госпіталізовано 4 дітей, решта – отримує лікування в амбулаторних умовах. При лабораторному обстеженні у 4-х дітей виявлено антиген ротавірусу.

При проведенні епідобстеження Держпродспоживслужбою в закладі виявлено ряд порушень вимог санітарного  законодавства: перевищення проектної потужності закладу; не надано перспективне двотижневе меню; недостатній набір технологічного обладнання – відсутні електрокотел, картоплечистка, овочерізка, пристрій для протирання; на харчоблоці відсутня система вентиляції; на момент перевірки не надано данні про проходження обов`язкового медичного огляду персоналом тощо.

Для лабораторного дослідження відібрано 4 проби харчових продуктів, 54 змиви, 15 проб питної води, у тому числі 1 проба – на наявність антигену ротавірусу. Обстежено контактних та декретованих осіб.

З питань виникнення спалаху з 13.09.2016 проведено оперативну нараду у міського голови м. Синельникове з усіма зацікавленими відомствами.

При отриманні результатів лабораторних досліджень з об’єктів навколишнього середовища дошкільного навчального закладу та матеріалу від контактних буде підготовлено позовну заяву до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, готуються матеріали до обласної прокуратури.