Про спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію у садочку на Тернопільщині

14.06.2018 17:51

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області 14.06.2018 у с. Гаї Кременецького району Тернопільської області захворіло 5 дітей на гостру кишкову інфекцію, які відвідують навчально-виховний комплекс «Гаївська загальноосвітня школа I-II ст. - ДНЗ».

Хворих дітей з симптомами гострої кишкової інфекції та первинним діагнозом «Гострий гастроентероколіт» госпіталізовано до інфекційного відділенні Кременецької районної клінічної лікарні 

З метою встановлення причин та умов виникнення захворювань фахівці Кременецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби розпочали проведення обстеження НВК «Гаївської ЗОШ I-II ступеней – ДНЗ». Фахівці ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» відібрали проби для відповідних лабораторних досліджень.

За попередніми результатами санітарно-епідемічного розслідування встановлено, що захворювання дітей ймовірно пов’язано з інфекційним агентом в дитячому закладі. Всі хворі діти відвідують одну різновікову дитячу групу даного навчально-виховного комплексу.

Спеціалісти Кременецького районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Тернопільській області в ході обстеження закладу встановили ряд порушень вимог санітарного законодавства.

З метою ліквідації та локалізації розповсюдження інфекції підготовлено розпорядження в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про призупинення роботи закладу з 14.06.2018 та пропозиції керівнику щодо дотримання вимог чинного законодавства.

Протиепідемічні заходи та лабораторне дослідження тривають.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.