Відбулося навчання щодо принципів епідеміологічного та ризик-орієнтованого спостереження за здоров'ям тварин

16.07.2018 12:11

У рамках діяльності Проекту з безпечності молока відбувся тренінг по епідеміологічному спостереженню за здоров'ям тварин та семінар щодо принципів ризик-орієнтованого спостереження. У тренінгу взяли участь члени групи з оцінки ризику, фахівців Держпродспоживслужби та інші зацікавлені сторони, які займаються питаннями спостереження за здоров’ям тварин.

Міжнародний експерт Ізабель Лечнер оновила знання учасників щодо принципів і методів спостереження за здоров’ям тварин, представила концепцію ризик-орієнтованого спостереження.

Під час тренінгу був представлений інструмент EPI Design, який дає змогу розробити комплексну і всеохоплюючу програм спостереження. Для практичного відпрацювання інструменту було обрано захворювання ящур. Оскільки Україна вільна від цього захворювання, то корисно розробити програму спостереження, впроваджуючи яку країна зможе підтверджувати вільний статус від ящуру. Спочатку всі працювали над заповненням інструменту під час спільного пленарного обговорення, ознайомлюючись з його структурою і функціями. Після обговорення і визначення найважливіших факторів ризику ящуру учасники були розділені по групам, кожна з яких працювала над окремим компонентом програми спостереження.

Під час третього дня учасники ознайомилися з концепцією визначення розмірів вибірки, а також відпрацювали практичні навики за допомогою онлайн інструменту AusVet, який допомагає розрахувати розмір вибірки.

Наступними кроками буде доопрацювання учасниками компонентів програми спостереження та консолідація в один документ. Фінальна програма спостереження буде представлена на наступному семінарі.