На Херсонщині стартував тренінг Проекту Twinning для фахівців фітосанітарного напрямку Держпродспоживслужби

18.07.2018 12:50

З 16 по 20 липня 2018 року в місті Херсоні у рамках Проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» Діяльності 2.9 «Навчання з фітосанітарного моніторингу шкідливих організмів, шкідників і бур’янів відповідно до міжнародних стандартів», проводяться навчальні заходи для співробітників територіальних органів Держпродспоживслужби.

З вітальним словом перед учасниками Проекту виступив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченко.

Навчання проводять начальник відділу інтегрованого захисту рослин від шкідників Державної служби захисту рослин Латвії Анітра Лестланде, старший спеціаліст служби захисту рослин Сільськогосподарської палати Шлезвіг-Гольштейну (Німеччина) Хайке Ніт та начальник Лабораторії захисту рослин Інституту рослинництва Литовського науково-дослідного центру сільського та лісового господарства Алма Валіушкайте.

Метою навчальної програми є надання інспекторам територіальних органів Держпродспоживслужби знань з питань методології моніторингу шкідників, хвороб та бур’янів (шкідливих організмів), деяких аспектів успішного та сталого використання засобів захисту рослин (далі – ЗЗР), мінімізації ризику використання ЗЗР, концепції та цілей інтегрованого захисту рослин, системи раннього попередження та економічного порогу шкідливості для ЗЗР.

Програм заходу передбачає відвідування учасниками Проекту Twinning Інституту рису НААН України з метою ознайомлення з діяльністю наукової установи та лабораторії захисту рослин (ознайомлення з розробкою і вдосконаленням високопродуктивних технологій і окремих технологічних процесів вирощування рису; розробки та впровадження систем захисту посівів від шкідливих організмів), а також набуття практичних навичок з проведення моніторингу щодо виявлення шкідливих організмів у посівах рису.

Учасники здобудуть знання з методології визначення шкідників та хвороб плодово-ягідних культур та картоплі. У заході беруть участь представники Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької, Харківської, Донецької, Луганської та Кіровоградської областей.