Карантинні та інші шкідливі організми, виявлені при обстеженнях посівів з метою експорту до Китаю

23.09.2016 15:57

Станом на 22.09.2016 р при обстеженнях посівів на виконання протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту кукурудзи з України до Китаю, а також діагностики відібраних зразків у фітосанітарних лабораторіях, виявлено хворобу, що заборонено до ввезення в Китай, а саме:

Вірус смугастої мозаїки пшениці - Wheat streak mosaic virus виявлений при обстеженнях посівів кукурудзи в Вінницькій області (Немирівський, Козятинський, Барський, Могилів-Подільський р-ни) на площі 397,45 га.

Господарства, на полях яких виявлено дану хворобу кукурудзи, були повідомленні про результати перевірок і експертиз, їм було відмовлено в майбутньому експорті зерна з цих полів (як таким, що не відповідають протоколам фітосанітарних та інспекційних вимог КНР щодо кукурудзи).

Всі інші господарства отримали право після збирання врожаю відправляти свою продукцію до КНР. Також власники були повідомлені про необхідність збирати, зберігати і транспортувати збіжжя, яке призначене для експорту до КНР, окремо від іншого зерна, для запобігання можливого зараження забороненим для КНР шкідливими організмами