У Києві під час рейду Держпродспоживслужба перевірила понад 50 точок продажу вуличної їжі

03.08.2018 20:06

За результатами апаратної наради, яка відбулася 3 липня 2018 року у Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві, з метою виявлення порушень та зупинки роботи нелегальних точок продажу вуличної їжі було створено 15 інспекційних груп реагування. Групи впродовж дня працювали в 10 районах столиці та перевірили понад 50 суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією шаурми. 

Під час рейдів інспектори Держпродспоживслужби спостерігали типове явище «негайного» закриття МАФів у разі появи інспекторів Держпродспоживслужби або після приїзду поліції, встановити назву суб’єкта господарювання та законність розміщення МАФу немає можливості.

За результатами огляду, назви суб’єктів господарювання встановлені у 18 випадках, у т.ч. факт реєстрації потужності оператора ринку – 8.

Інспекційними групами викликалася Національна поліція, яка у 15 випадках прибула на місце збору інформації та склала 5 протоколів згідно 164 ст. КУПаП.

Інспектори виявили 21 випадок невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти. Робота решти закладів на момент перевірки була припинена, однак моніторинг зі сторони Держпродспоживслужби буде продовжуватися.

Порушення, зокрема, стосувалися відсутності маркування на сировині, відсутності особистих медичних книжок, недотримання санітарних та гігієнічних норм, відсутності або непред’явлення дозволів на встановлення МАФів та документів щодо реєстрації потужностей.

У випадках виявлення невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти, будуть вжиті заходи з проведення позапланового нагляду контролю, про результати яких буде повідомлено додатково.

Також повідомляємо, що станом на 03.08.2018 зареєстровано 87 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію, в тому числі 13 випадків серед дітей.

У результаті проведення перевірок інспекторами Держпродспоживслужби встановлено, що жоден суб’єкт господарювання, з діяльністю якого пов’язують масове отруєння, немає необхідних документів. На даний момент ці МАФи зачинені. Також встановлено, що у всі ці торгові точки небезпечну продукцію поставляв один суб'єкт господарювання. За фактом вчинення протиправних діянь, які містять ознаки злочину, передбаченого статтею 325 Кримінального кодексу України, порушено кримінального провадження. 

Проведення протиепідемічних заходів триває. Про подальші заходи буде поінформовано додатково.