«Комплекс Агромарс» систематично порушує законодавство і не виконує приписи Держпродспоживслужби

10.08.2018 15:04

У діяльності товариства з обмеженою відповідальністю «Комплекс Агромарс» органи контролю та нагляду фіксують систематичні порушення законодавства та складають приписи щодо їх усунення. Однак комплекс вперто їх не виконує і цілеспрямовано переводить процес у судову тяганину.

Порушення у роботі зазначеного суб’єкта господарювання Держпродспоживслужба фіксувала під час перевірок, які відбувалися за зверненнями громадян про утворення несанкціонованих звалищ відходів тваринного походження, нагромаджених внаслідок виробничої діяльності підприємства, та на погіршення екологічної ситуації в місці розташування потужності.

Так, у листопаді 2017 року до Головного управління Держпродспоживслужби надійшло від мешканців с. Гаврилівка, які скаржилися на виникнення поблизу села звалища трупів птиці в стані гниття, які продукувала філія «Гаврилівський птахівничий комплекс» ТОВ «Комплекс Агромарс».

За погодженням Державної регуляторної служби Держпродспоживслужба в вийшла на це підприємство з позаплановою перевіркою. При огляді земельної ділянки, що знаходиться на території Гаврилівської сільської ради Вишгородського району Київської області та надана в постійне користування ЗАТ «Гаврилівський птахівничий комплекс», було виявлено звалище побічних продуктів тваринного походження (відходи інкубації курячі, трупи бройлерів), які мали ознаки трупного розкладу.

За результатами перевірки суб’єкту господарювання видано припис з вимогою усунути виявлені порушення та складено протокол щодо порушення суб’єктом господарювання вимог п.1 ч. 1 ст. 20. Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною», а також винесено постанову про накладення на філію «Гаврилівський птахівничий комплекс» штрафу у розмірі 73,6 тис. грн.

У встановлені терміни порушення не були усунуті, і це стало підставою для звернення до Вишгородського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області щодо примусового стягнення штрафу.

ТОВ «Комлекс Агромарс» з постановою Держпродспоживслужби не погодилося і звернулося до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про скасування постанови про накладання штрафу (від 08.12.2017 № 192). Разом з цим ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.12.2017 було відкрито провадження у справі № 810/4289/17.

За результатами розгляду справи 14.03.2018 Київський окружний адмінсуд задовільнив позовні вимоги «Агромарсу» в повному обсязі.

У свою чергу Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області оскаржило рішення суду першої інстанції, подавши апеляційну скаргу від 14.06.2018 № 5102 до Київського апеляційного адміністративного суду. Розгляд справи на 11 вересня 2018 року.

Проте 7 червня 2018 року до ГУ Держпродспоживслужби в Київській області в супроводі реєстраційно-контрольної картки апарату Київоблдержадміністрації надійшло чергове колективне звернення жителів сіл Гаврилівка, Синяк, Тарасівщина, Червоне, Раківка, Вороньківка, Литвинівка, Демидів, Рикунь, Катюжанка та селища Димер Вишгородського району Київської області щодо порушень зазначеним оператором ринку вимог чинного законодавства у сфері поводження з побічними продуктами тваринного походження, не призначеними для споживання людиною.

Для перевірки цих фактів 15 та 20 червня 2018 року було здійснено безпосередній виїзд за місцем здійснення господарської діяльності філії «Гаврилівський птахівничий комплекс» ТОВ «Комплекс Агромарс».

Візуальний огляд території птахоферм підприємства засвідчив розташування на асфальтованих площадках напіврозкладених залишків трупів та свіжі трупи загиблої птиці - загальна орієнтовна кількість близько 230 тонн.

За результатами проведеного позапланового заходу щодо ТОВ «Комплекс Агромарс» складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми. Керівнику філії «Гаврилівський птахівничий комплекс» ТОВ «Комплекс Агромарс» вручено обов’язковий до виконання припис. Також було винесено постанову від 05.07.2018 щодо накладення на ТОВ «Комплекс Агромарс» штрафу у розмірі 89,352 тис. грн. Зазначена постанова набула чинності 05.08.2018.

Але «Комлекс Агромарс» знову не погодився із постановою про накладення штрафу і подав до Окружного адміністративного суду м. Києва адміністративний позов, в якому суб’єкт господарювання просить визнати протиправною та скасувати дану постанову.

Окружний адміністративний суд м. Києва вирішив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ «Комлекс Агромарс» (ухвала від 02.08.2018 по справі № 826/11979/18). Відповідно до ухвали, справу буде розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та проведення судового засідання.

У то й же час варто зауважити, що при лабораторному дослідженні зразків м’яса та субпродуктів птиці виробництва ТОВ «Комлекс Агромарс» неодноразово встановлено невідповідності параметрів безпечності за мікробіологічними показниками (виділено БГКП, КМАФАнМ, Salmonella vuadens, Salmonella enterika та L. мonocytogenes).

За результатами позапланових заходів державного нагляду (контролю), що були проведені з метою встановлення можливих джерел забруднення вказаної харчової продукції, було складено протокол та видано керівництву ТОВ «Комлекс Агромарс» обов’язковий до виконання припис.

Так, 05.07.2018 було винесено постанову щодо накладення на ТОВ «Комплекс Агромарс» штрафу на загальну суму 74,46 тис. грн. за порушення значень параметрів безпечності об’єктів санітарних заходів та встановлених законодавством гігієнічних вимог. Зазначена постанова має бути виконана до 20.08.2018.

При надходженні інформації про невідповідність харчових продуктів параметрам безпечності на ТОВ «Комплекс Агромарс» було ініційовано та проведено процедури відклику та повернення продукції, яка була реалізована контрагентам.

Партії м’язових шлунків курчат бройлерів, які на момент перевірок були на зберіганні в складських приміщеннях підприємства, в повному обсязі було передані для утилізації до цеху з виробництва білково-кормових домішок підприємства.

Крім того, наказами керівника підприємства були затверджені комплексні плани заходів, на виконання яких проводився відбір зразків птахопродукції від наступних партій для лабораторного дослідження до отримання 5 негативних підряд результатів.

Наразі підприємством отримано 5 негативних підряд результатів за мікробіологічними показниками (експертні висновки Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві від 23.07.2018 № 000026 п/18, № 000043 п/18, № 000052 п/18, від 24.07.2018 № 000064 п/18, від 25.07.2018 № 000073 п/18 та від 27.07.2018 № 000084 п/18).

У найближчий час буде здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) на предмет виконання вимог припису стосовно видалення побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людиною, які було накопичено на території птахоферм підприємства.