Держпродспоживслужба Полтавщини зупинила діяльність свиноферми у зв’язку з численними порушеннями законодавства

17.08.2018 16:24

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області зупинило діяльність свинотоварної ферми одного з сільськогосподарських підприємств з розведення свиней.

Таке рішення було прийнято за результатами проведених заходів контролю, які відбулися на підставі скарги громадянина щодо виявлення трупів свиней на сміттєзвалищі одного з населених пунктів.

19 квітня 2018 року було скликано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, яка на підставці результатів проведеної перевірки визнала ветеринарно-санітарний стан даної свиноферми таким, що не відповідає вимогам біобезпеки до свиногосподарств і створює загрозу виникнення серед поголів`я свиней захворювання на африканську чуму свиней.

Привести роботу свиноферми у відповідність до вимог законодавства з дотриманням заходів біобезпеки підприємство було зобов’язано до 03 травня 2018 року. У разі неможливості виконання заходів з біобезпеки, суб’єкту господарювання рекомендовано припинити діяльність у галузі свинарства.

Підприємство проігнорувало винесені приписи та не забезпечило дотримання біобезпеки, порушення не були усунуті.

Порушення вимог чинного законодавства створювало передумови виникнення та поширення африканської чуми свиней. Безконтрольний забій тварин, порушення ветеринарно-санітарних вимог до утилізації трупів тварин створили загрозу виникнення хвороб спільних для тварин та людей і харчових отруєнь.

У зв’язку з цим ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області  18 травня 2018 року звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом про заборону господарської діяльності з розведення свиней свинотоварною фермою цього підприємства.

Полтавський окружний адміністративний суд рішенням від 01 серпня 2018 р. у справі № 816/1687/18 позов задовольнив.

Таким чином, наслідком порушення Закону України «Про ветеринарну медицину», Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, Інструкції з діагностики, профілактики та ліквідації трихінельозу тварин, Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України став захід реагування у вигляді зупинення господарської діяльності підприємства з розведення свиней у даній свинотоварній фермі.