Володимир Лапа виступив на конференції Птахівництво-2018

12.09.2018 10:16

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа взяв участь у ХІV Міжнародній конференції «Птахівництво-2018», яка проходить у м. Трускавець Львівської області та щорічно організовується Союзом птахівників України.

У своєму виступі Володимир Лапа наголосив на новинках законодавства, зокрема - набутті чинності Законом про державний контроль.

Голова Служби також наголосив, що посилена увага буде приділятися розслідуванню випадків харчових отруєнь, зокрема - пошуку їх джерела.

Також учасники обговорили питання періодичності перевірок, можливість їх здійснення без попередження, розмір штрафних станцій та інше.

Володимир Лапа підкреслив, що територіальні органи Держпродспоживслужби ведуть постійну роботу щодо інформування операторів ринку стосовно вимог законодавства та їх змін.

Окремо він звернув увагу присутніх на тому, що штрафні санкції не є метою державного контролю, а виступають лише одним із інструментів забезпечення безпечності продуктів харчування для споживачів у випадках, коли інші механізми не спрацювали.

Голова Держпродспоживслужби окремо наголосив на тому, що у поточному році завдяки спільним зусиллям держави та бізнесу відбулося розширення географії експортних поставок продукції нашої держави, збільшилася кількість підприємств, які отримали право експорту харчових продуктів тваринного походження.

Зокрема, Держпродспоживслужба на звернення українських виробників ініціювала перемовини щодо просування вітчизняної продукції на іноземні ринки з 30 країнами.

Разом з цим, наразі Держпродспоживслужба проходить оцінку еквівалентності державної системи контролю щодо експорту продуктів тваринного походження з боку 49 іноземних ветеринарних служб.