Інформація щодо спалаху гострої кишкової інфекції у Сумській області

29.09.2016 17:54

            За оперативними даними територіального органу Держпродспоживслужби в Сумській області від 29.09.2016 у смт Улянівка серед дітей комунального закладу Сумської обласної ради «Улянівська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат Білопільського району Сумської області» зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію. 

Станом на 29.09.2016 до інфекційного відділення Білопільської центральної лікарні з попереднім діагнозом «ГКІ. Дизентерія?» було госпіталізовано 5 дітей молодшої та старшої дошкільних груп. За результатами лабораторних досліджень у 3 хворих виділено шигелу Флекснера, підсеровар 2а.

З метою встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації проведено санітарно-епідеміологічне обстеження дитячого закладу з відбором зразків готових страв (добові проби за 25.09.2016 та 26.09.2016), проб питної води та змивів з об’єктів навколишнього середовища, дослідження тривають.

При лабораторному обстеженні контактних та декретованих осіб, виявлено 2 – носіїв шигел Флекснера, підсеровар 2а, їх направлено на лікування до інфекційного відділення.

У вогнищі проведено заключну дезінфекцію.  

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.